اگزما

اگزما نوعی بیماری پوستی است که در آن پوست دچار التهاب، تورم و قرمزی می شود.همچنین ممکن است در ناحیه پوست سر دچار شوره شوید. انواع اگزما عبارت اند از: درماتیت تماسی, شغلی, عصبی و درماتیت سبوریک

با مشاهده علائمی همچون تاول، قرمزی و علائم مشابه می توانید به نشانه های اگزما پی ببرید. در برخی موارد اگزما پوست پس از خشکی زیاد ضخامتش زیاد می شود. به طور کلی در اگزما رنگ پوست تیره تر می گردد، بیمار دچار خارش و سوزش می گردد و در موارد شدیدتر احتمال ایجاد عفونت نیز می باشد.

اگزمای اتوپیک

اگزمای اتوپیک اغلب برای افرادی رخ می دهد که در خانواده سابقه بیماری های الرژیک مانند اسم و کهیر داشته اند. از علائم اگزمای اتوپیک ماندن و تشدید جای زخم است، پوست این بیماران به شدت مستعد خشک شدن هستند و در فصب بهار و پائیز شدت می یابد.

علائم این نوع اگزما در نوزادان معمولا پس از 4 ماهگی و با نشانه هایی نظیر قرمز شدن صورت و پیشانی و چانه بروز می کند. این بیماری در نوزادان با خارش شدید همراه است و خوابیدن را برای نوزاد سخت می کند، همچنین مشکلاتی در تنفس و روند رشد دندان به وجود می اید.

در کودکان اگزمای اتوپیک در نواحی زانو؛ ارنج و مچد دست و پا اتفاق می افتد و بیمار دچار خشکی پوست،خارش، التهاب،افزایش قطر پوست و تیرگی می گردد.

در بزرگسالان بیشتر اگزمای اتوپیک در نواحی پیشانی، گردن، پلک و مچ دست و پا رخ می دهد.

 

اگزما, پوستی, بیماری پوستی

کلینیک زیبایی

کلینیک پوست مو

کلینیک دکتر عباسپور